Szukaj
Close this search box.

Rozterki i kolejne wątpliwości podczas szukania kampera

Kamper, kredyt, życiowe rozterki. Ścieranie wątpliwości podczas poszukiwań. Czy moje marzenia o życiu na czterech kołach spełnią się?

Wszystko wydaje się układać po mojej myśli. Zdolność kredytowa jest, kredyt został przyznany, a pieniądze jedynie czekają na odpowiednie ich wydanie. Skąd zatem wątpliwości? Skąd te wszystkie rozterki?

Powód jest zaskakująco prosty: 55 tysięcy złotych, to nie 5 zł wydane na piwo na mieście. Nie zarobiłem i nie odłożyłem tych pieniędzy – zostały mi pożyczone. Będę musiał je zarobić i oddać. A jeśli życie sprawi mi przykrą niespodziankę? Jeśli będę uzależniony wyłącznie od pensji na etacie? Jeśli plan na szukanie dodatkowego dochodu nie wypali? Co wtedy?

Te życiowe rozterki nie pozwalają mi cieszyć się moimi planami w takim stopniu, w jakim bym tego oczekiwał. A może to ta pogoda tak na mnie działa? Niby mamy lato, a za oknem niemal jesienna aura. Może to wszystko przez to?

A może to wszystko przez to, że szukam i nic przekonującego nie znajduję? Śledzę największe portale z ogłoszeniami, wysyłam zapytania, odzew jest niewielki, jakby wystawiającym nie zależało wcale na sprzedaży. Co niektórzy mają opisy tak lakoniczne, że się odechciewa szukania. Nie odbierają telefonów, nie odpisują na wiadomości. Po co wystawiali ogłoszenia, jeśli nie chcą sprzedać?

Jeden z Januszy na kilka moich pytań o stan pojazdu i dodatkowe wyposażenie odpisał (cyt.) “sprzedany!!!“, podczas gdy ogłoszenie wisiało jeszcze kilka dni. Drugi Janusz w ogłoszeniu – notabene niezwykle lakonicznym – napisał między innymi: “możliwa zamiana za osobowy (nie droższy),busa.lub ciężarowy oferty zamiany- ciężarowy tylko do 15 tyś zł. kierować na mail- nie pisać sms.foto na życzenie na mail.” (Pisownia oczywiście oryginalna.) Na moją wiadomość z kilkoma pytaniami i prośbą o przesłanie zdjęć odpisał: “info dzwonić“. I tyle. Zdjęcia też chciał mi pokazywać przez telefon? Na co więc grzecznie odpisałem, że mam do niego kilkaset kilometrów i zamiast zawracać jemu i sobie niepotrzebnie głowę chciałbym obejrzeć pojazd na lepszej jakości zdjęciach oraz uzyskać interesujące mnie informacje na temat wyposażenia. Pan mi odpisał, co następuje: “nie stać pana na telefon to nie ma pan 45000zł. dupy nie zawracać.kup pan sobie bilet na autobus“. No ręce opadają… A zanim ktoś powie: “Pics or it didn’t happen!”, to uprzejmie informuję, że obrazek z tej uprzejmej konwersacji znajdziecie tutaj. Gdyby tylko wiedział, że mam wystarczająco pieniędzy, aby kupić ten pojazd bez “januszowania” 😉

Nic to jednak, nie zrażam się i szukam dalej, chociaż naprawdę lekko nie jest. Znalazłem kilka pojazdów, które spełniają moje oczekiwania, ale cena jest o kilkanaście tysięcy za wysoka. Znalazłem też kilka pojazdów, które spełniają większość moich oczekiwań, cena jest przystępna, ale pojazdy są na drugim końcu kraju. Pojazdy w moim zasięgu (do 200 km) to zwykle małe alkowy, a ja szukam jakiejś integry, stosunkowo dużej, aby nadawała się do zamieszkania, a jednocześnie dość małej, żeby można było nią w miarę komfortowo parkować.

Dopadły mnie kolejne rozterki, że może moje oczekiwania są nierealne? Ale szukam dalej. Nie poddaję się. Widziałem już kiedyś kampery, które mi się podobały. Były w cenie około 50 tys. złotych. Gdzie są te wszystkie ogłoszenia? Przecież sezon już się ma ku końcowi …

Może przeczytasz coś jeszcze?

Jedna odpowiedź

  1. Zaczynam czytać Twój blog. Zaczynam oczywiście od pierwszego wpisu. Sam mam zamiar za kilka miesięcy podążyć Twoim śladem. Tyle , że jestem ca 2x starszy. We wrześniu 2018 osiągam wiek emerytalny. Potrzeba mi mniej więcej 6-9 miesięcy aby zrealizować zakup kampera, czyli mniej więcej za rok. Moje uwagi do Twego bieżącego wpisu a raczej stwierdzenie : “jak często nasi rodacy mają nonszalanckie podejście do naszych pieniędzy …. zapewne do swoich mają zupełnie inny stosunek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsparcie projektu można okazywać na wiele sposobów.
Poniżej znajdziesz dostępne opcje wsparcia finansowego:

Wspieraj Autora na Patronite

Możesz również wspierać projekt poprzez obserwowanie profili społecznościowych i udostępnianie treści.

Niezależnie od tego, z której formy wsparcia zdecydujesz się korzystać za każdą z nich z góry uprzejmie dziękuję!